What are you looking for?

Scoreboard

SuperfinalSuperfinal
5 - 2
Arena Omsk Watch Report

West

Final

3 - 2
Bolshoy Ice Dome Watch Report

1/2 final

3 - 5
Iceberg Skating Palace Watch Report
1 - 3
Bolshoy Ice Dome Watch Report

1/4 final

2 - 6
Iceberg Skating Palace Watch Report
6 - 0
Bolshoy Ice Dome Watch Report
4 - 3
SKASKA
Iceberg Skating Palace Watch Report
11 - 2
Bolshoy Ice Dome Watch Report

3 place

5 - 2
Bolshoy Ice Dome Watch Report

5 place

7 - 2
SKASKA
Bolshoy Ice Dome Watch Report
SKASKA
8 - 5
Iceberg Skating Palace Watch Report
4 - 2
Bolshoy Ice Dome Watch Report

7 place

3 - 2
Iceberg Skating Palace Watch Report

9 place

7 - 4
Bolshoy Ice Dome Watch Report
5 - 2
Iceberg Skating Palace Watch Report
1 - 5
Bolshoy Ice Dome Watch Report

11 place

4 - 3
Iceberg Skating Palace Watch Report

East

Final

2 - 4
Arena Omsk Watch Report

1/2 final

1/4 final

3 place

5 place

7 - 2
Arena Omsk Watch Report
3 - 2
Avangard HC Watch Report

7 place

4 - 2
Avangard HC Watch Report

9 place

3 - 10
Arena Omsk Watch Report
4 - 3
Avangard HC Watch Report
5 - 3
Arena Omsk Watch Report

11 place

3 - 2
Avangard HC Watch Report
P Matches played LS Lost - shoot-outs
S Scored L Lost
W Wins GF Goals For
WS Wins - shoot-outs GA Goals Against
West P S W WS LS L GF GA
Group A
1 Dynamo (Moscow) Dynamo M 2 6 2 0 0 0 15 1
2 CSKA (Moscow) CSKA 2 3 1 0 0 1 9 6
3 Lada (Tolyatti) LADA 2 0 0 0 0 2 1 18
Group B
1 Lokomotiv (Yaroslavl) Lokomotiv 2 6 2 0 0 0 25 3
2 SKA (St. Petersburg) SKA 2 3 1 0 0 1 9 13
3 Dinamo (Riga) Dinamo R 2 0 0 0 0 2 7 25
Group C
1 Severstal (Cherepovets) Severstal 2 6 2 0 0 0 12 7
2 Dinamo (Minsk) Dinamo Mn 2 3 1 0 0 1 7 8
3 Spartak (Moscow) Spartak 2 0 0 0 0 2 7 11
Group D
1 Vityaz (Moscow region) Vityaz 3 9 3 0 0 0 28 2
2 Torpedo (Nizhny Novgorod) Torpedo 3 6 2 0 0 1 28 4
3 Jokerit (Helsinki) Jokerit 3 3 1 0 0 2 15 10
4 Yamal (Yamalo-Nenets AO) Yamal 3 0 0 0 0 3 1 56
East P S W WS LS L GF GA
Group A
1 Avangard (Omsk) Avangard 2 3 1 0 0 1 8 5
2 Ugra (Khanty-Mansiysk) Ugra 2 3 1 0 0 1 6 6
3 Ak Bars (Kazan) Ak Bars 2 3 1 0 0 1 4 7
Group B
1 Neftekhimik (Nizhnekamsk) Neftekhimik 2 6 2 0 0 0 16 5
2 Rubin (Tyumen) Rubin 2 3 1 0 0 1 5 10
3 Amur (Khabarovsk) Amur 2 0 0 0 0 2 5 11
Group C
1 Avtomobilist (Ekaterinburg) Avtomobilist 2 6 2 0 0 0 9 2
2 Salavat Ulaev (Ufa) Salavat Ulaev 2 3 1 0 0 1 7 8
3 Sibir (Novosibirsk) Sibir 2 0 0 0 0 2 6 12
Group D
1 Traktor (Chelyabinsk) Traktor 3 6 2 0 0 1 10 2
2 Metallurg (Novokuznetsk) Metallurg Nk 3 6 2 0 0 1 12 6
3 Metallurg (Magnitogorsk) Metallurg Mg 3 6 2 0 0 1 8 10
4 Barys (Nur-Sultan) Barys 3 0 0 0 0 3 2 14