What are you looking for?

Scoreboard

SuperfinalSuperfinal
1 - 0
Arena Omsk Report

West

Final

:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw

1/2 final

:
Small rink Chizhovka Arena Reveiw
:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw

1/4 final

:
SKASKA
Small rink Chizhovka Arena Reveiw
:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw
:
Small rink Chizhovka Arena Reveiw
:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw

3 place

:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw

5 place

:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw
:
SKASKA
Small rink Chizhovka Arena Reveiw
:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw

7 place

:
SKASKA
Small rink Chizhovka Arena Reveiw

9 place

:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw
:
Small rink Chizhovka Arena Reveiw
:
Large rink Chizhovka Arena Reveiw

11 place

:
Small rink Chizhovka Arena Reveiw

East

Final

1/2 final

1/4 final

3 place

5 place

:
Arena Omsk Reveiw
:
Avangard HC Reveiw

7 place

9 place

:
Avangard HC Reveiw
:
Arena Omsk Reveiw

11 place

:
Avangard HC Reveiw
P Matches played LS Lost - shoot-outs
S Scored L Lost
W Wins GF Goals For
WS Wins - shoot-outs GA Goals Against
West P S W WS LS L GF GA
Group A
1 Dinamo (Minsk) Dinamo Mn 2 6 2 0 0 0 6 2
2 SKA (St. Petersburg) SKA 2 2 0 1 0 1 5 5
3 Jokerit (Helsinki) Jokerit 2 1 0 0 1 1 4 8
Group B
1 Dynamo (Moscow) Dynamo M 2 3 1 0 1 0 9 3
2 Severstal (Cherepovets) Severstal 2 3 1 0 0 1 3 8
3 Vityaz (Moscow region) Vityaz 2 2 0 1 0 1 4 5
Group C
1 Lokomotiv (Yaroslavl) Lokomotiv 2 6 2 0 0 0 16 3
2 Torpedo (Nizhny Novgorod) Torpedo 2 3 1 0 0 1 12 7
3 Dinamo (Riga) Dinamo R 2 0 0 0 0 2 1 19
Group D
1 CSKA (Moscow) CSKA 2 6 2 0 0 0 16 1
2 Atlant (Moscow region) Atlant 2 3 1 0 0 1 4 11
3 Donbass (Donetsk) Donbass 2 0 0 0 0 2 2 10
East P S W WS LS L GF GA
Group A
1 Traktor (Chelyabinsk) Traktor 2 6 2 0 0 0 16 3
2 Avangard (Omsk Region) Avangard 2 3 1 0 0 1 6 6
3 Ugra (Khanty-Mansiysk) Ugra 2 0 0 0 0 2 5 18
Group B
1 Ak Bars (Kazan) Ak Bars 2 6 2 0 0 0 22 1
2 Sibir (Novosibirsk) Sibir 2 3 1 0 0 1 6 7
3 Barys (Astana) Barys 2 0 0 0 0 2 4 24
Group C
1 Salavat Ulaev (Ufa) Salavat Ulaev 2 6 2 0 0 0 5 2
2 Avtomobilist (Ekaterinburg) Avtomobilist 2 3 1 0 0 1 6 3
3 Neftekhimik (Nizhnekamsk) Neftekhimik 2 0 0 0 0 2 2 8
Group D
1 Rubin (Tyumen) Rubin 2 6 2 0 0 0 7 4
2 Metallurg (Magnitogorsk) Metallurg 2 3 1 0 0 1 11 2
3 Yamal (Yamalo-Nenets AO) Yamal 2 0 0 0 0 2 3 15