What are you looking for?
21 April 2018, 10:40
Iceberg Skating Palace
4 – 6
4:2 0:0 0:4
Referee: Vadim Averchenko, Alexey Gerasimov, Eduard Gorshkov

Jung Adler Mannheim - Sochi. West preliminary stage (XI Gazprom Neft Cup)

Hammered Washers

Elias Aul 1:0 00′34″ 1:0
Elias Aul
Richards Griva (Schpat) 2:0 01′02″ 2:0
Richards Griva (Schpat)
Denis Root (Butakov) 3:0 06′37″ 3:0
Denis Root (Butakov)
10′17″ 3:1
Vladimir Lopatkin (Borbuzanov, Tiunov)
11′55″ 3:2
Georgiy Doev (Bereza, Lopatkin)
Tobias Krestan (Aul) 4:2 12′27″ 4:2
Tobias Krestan (Aul)
31′09″ 4:3
Gleb Burlaka (Stomin)
42′28″ 4:4
Dmitriy Enenko (Borbuzanov, Tiunov)
43′40″ 4:5
Nikolay Tiunov (Enenko, Doev)
44′25″ 4:6
Nikolay Tiunov (Lopatkin)
Cedrik Wijacki
Cedrik Wijacki
Daniel Kettler
Daniel Kettler
Darian Rozling
Darian Rozling
Denis Root
Denis Root
Elias Aul
Elias Aul
Gustavs Griva
Gustavs Griva
Justin Kistner
Justin Kistner
Kayra Aktas
Kayra Aktas
Lennox Werle
Lennox Werle
Mariskal Schpat
Mariskal Schpat
Mickola Ovchinnikov
Mickola Ovchinnikov
Nico Bartholome
Nico Bartholome
Nikita Hoffmann
Nikita Hoffmann
Nikita Kluev
Nikita Kluev
Nikita Kolomeitsev
Nikita Kolomeitsev
Philipp Butakov
Philipp Butakov
Richards Griva
Richards Griva
Robert Armstrong
Robert Armstrong
Sasha Pitaev
Sasha Pitaev
Tobias Krestan
Tobias Krestan
David Kachlaev
David Kachlaev
Dmitriy Enenko
Dmitriy Enenko
Georgiy Doev
Georgiy Doev
German Borbuzanov
German Borbuzanov
Gleb Burlaka
Gleb Burlaka
Ivan Ushakov
Ivan Ushakov
Ivan Yeremin
Ivan Yeremin
Mikhail Bereza
Mikhail Bereza
Mikhail Tatulyan
Mikhail Tatulyan
Nadr Khelal
Nadr Khelal
Nikita Kovalenko
Nikita Kovalenko
Nikita Zabolotnyi
Nikita Zabolotnyi
Nikolay Tiunov
Nikolay Tiunov
Ruslan Bunin
Ruslan Bunin
Sergey Bogayev
Sergey Bogayev
Stepan Martynenko
Stepan Martynenko
Stepan Stomin
Stepan Stomin
Tamerlan Tagirov
Tamerlan Tagirov
Vasiliy Silchenkov
Vasiliy Silchenkov
Vladimir Lopatkin
Vladimir Lopatkin
Vladislav Yelfimov
Vladislav Yelfimov
Vsevolod Tensin
Vsevolod Tensin

Hammered Washers

Elias Aul 1:0 00′34″ 1:0
Elias Aul
Richards Griva (Schpat) 2:0 01′02″ 2:0
Richards Griva (Schpat)
Denis Root (Butakov) 3:0 06′37″ 3:0
Denis Root (Butakov)
10′17″ 3:1
Vladimir Lopatkin (Borbuzanov, Tiunov)
11′55″ 3:2
Georgiy Doev (Bereza, Lopatkin)
Tobias Krestan (Aul) 4:2 12′27″ 4:2
Tobias Krestan (Aul)
31′09″ 4:3
Gleb Burlaka (Stomin)
42′28″ 4:4
Dmitriy Enenko (Borbuzanov, Tiunov)
43′40″ 4:5
Nikolay Tiunov (Enenko, Doev)
44′25″ 4:6
Nikolay Tiunov (Lopatkin)

Penalty

21 photo